Adwokat Bolesław Andrysiak – In memoriam

Dzisiaj mija pierwsza rocznica śmierci nestora polskiej palestry – Adwokata Bolesława Andrysiak, który zmarł 3 czerwca 2018 roku w wieku 86 lat. Był założycielem naszej kancelarii, wieloletnim nauczycielem i wybitnym adwokatem, byłym wicedziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

 

Mecenas Bolesław Andrysiak był wybitnym karnistą. Występował jako obrońca oskarżonych w wielu głośnych sprawach. Najsłynniejszym z nich był proces poszlakowy rzekomego „Wampira z Zagłębia” – Zdzisława Marchwickiego. Bronił oskarżonych o najcięższe przestępstwa, za każdym razem dbając o standardy prawa, wierząc, że każdemu należy się sprawiedliwy proces. Uważał, że każdy ma prawo do obrony, jeśli nawet popełnił najohydniejszą zbrodnię.

 

Bolesław Andrysiak był obrońcą w sprawach tzw. „białych kołnierzyków”, zanim jeszcze wymyślono to pojęcie w kontekście oskarżonych o przestępstwa gospodarcze. Przyczynił się m.in. do uniewinnienia Barbary Kmiecik, nazywanej „Śląską Alexis”.

 

Mecenas był obrońcą także Józefa Jędrucha założyciela Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnego (KFI) Colloseum czy też Ryszarda Boguckiego polskiego przedsiębiorcy, podejrzanego o zabójstwo byłego Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Papały w 1998 roku.

 

Reprezentował klientów w procesach węglowych, sprawach o błędy medyczne, zorganizowanych grup przestępczych. Za każdym razem szczegółowo analizował akta sprawy i podchodził do każdego przypadku indywidualnie, szukał niekonwencjonalnych rozwiązań.

 

Praca z Mecenasem Bolesławem Andrysiak sprawiła, że młodzi adepci prawa mieli okazję zdobyć ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe.

 

 

Źródła:

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/gierek-zapytal-macie-wampira-komendant-sie-wahal-w-koncu-powiedzial-tak,65,1377

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/slaska-alexis-prawomocnie-uniewinniona,312945.html

 


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/zonrkthrmd/domains/kancelariekatowice.pl/public_html/wp-content/themes/kancelaria/includes/acf/includes/api/api-template.php on line 499